Manuály pre Digitálne kamery

Ďalej sú uvedené všetky značky Digitálne kamery, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ako môžem zabrániť „červeným očiam“ na svojich obrázkoch? Overená

Fenomén „červených očí“ je spôsobený príliš veľkým množstvom svetla za veľmi krátky čas, ktoré sa dostane do očí ľudí na obrázku. V tmavej atmosfére je tento efekt ešte silnejší. Aby ste tomu zabránili, môžete urobiť nasledovné: nedovoľte, aby sa ľudia pozerali priamo do fotoaparátu, vytvárali viac svetla, nasnímali obrázok bližšie k objektu alebo obmedzili používanie funkcie zväčšenia.

Bolo to užitočné (284) Čítaj viac

Čo je to megapixel? Overená

Megapixel (MP) sa rovná miliónu pixelov. Megapixely sa okrem iného používajú na označenie rozlíšenia digitálnych fotoaparátov a kamkordérov. Napríklad fotoaparát, ktorý produkuje obrázky 1 280 x 960 pixelov, má rozlíšenie asi 1,3 MP. Aj keď existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu obrazu, dá sa povedať, že všeobecne viac megapixelov vedie k lepšiemu obrazu.

Bolo to užitočné (263) Čítaj viac

Je potrebné lítium-iónovú batériu pred ďalším nabitím vybiť? Overená

Nie, nie je to potrebné. U starších batérií to tak bolo. Lítium-iónové batérie je možné po použití nabiť a v prípade potreby ich z nabíjačky zložiť.

Bolo to užitočné (233) Čítaj viac

Čo znamená SD? Overená

SD znamená Secure Digital. Karty SD sú štandardným pamäťovým médiom pre mnoho digitálnych fotoaparátov.

Bolo to užitočné (207) Čítaj viac

Batéria v mojom prístroji je oxidovaná. Môžem ju napriek tomu bezpečne používať? Overená

Ja, zariadenie sa dá stále bezpečne používať. Najskôr vyberte oxidizdovú batériu. Nikdy na to nepoužívajte holé ruky. Potom vyčistite priehradku na batérie vatovým tampónom namočeným v octe alebo citrónovej šťave. Nechajte zaschnúť a vložte nové batérie.

Bolo to užitočné (200) Čítaj viac

Aký je najlepší spôsob dlhodobého skladovania lítium-iónovej batérie? Overená

Najlepší spôsob skladovania lítium-iónovej batérie je pri teplote od 5 do 45 stupňov Celzia. Tiež je dobré sa ubezpečiť, že batéria je nabitá na 67% skôr, ako bude uložená.

Bolo to užitočné (187) Čítaj viac

Za akých podmienok bude moja lítium-iónová batéria optimálne fungovať? Overená

Lítium-iónové batérie fungujú optimálne pri teplote 5 až 45 stupňov Celzia. Pri veľmi chladnom alebo teplom počasí si môžete všimnúť, že batéria sa vybíja rýchlejšie. Nabíjanie sa neodporúča pri teplotách nižších ako 5 alebo vyšších ako 45 stupňov Celzia.

Bolo to užitočné (176) Čítaj viac