Manuály pre LED televízory

Ďalej sú uvedené všetky značky LED televízory, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ako pripojím univerzálne diaľkové ovládanie k televízoru? Overená

Na pripojenie univerzálneho diaľkového ovládača potrebujete číslo modelu a obchodnú značku diaľkového ovládača aj televízora. V príručke k diaľkovému ovládaniu je zoznam kódov značiek a čísel modelov.

Bolo to užitočné (4586) Čítaj viac

Chcem k mojej LED televízii pripojiť reproduktor pomocou HDMI, ktorý port by som mal použiť? Overená

Musíte použiť port HDMI-ARC, ktorý je špeciálne vyrobený na pripojenie zvukového zariadenia.

Bolo to užitočné (2096) Čítaj viac

Záleží na tom, ku ktorému portu HDMI pripojím zariadenie? Overená

Spravidla môžete zariadenie ako prehrávač blu-ray alebo hernú konzolu pripojiť k ľubovoľnému portu HDMI. Zariadenie potom možno použiť výberom zodpovedajúceho kanálu HDMI na televízore.

Bolo to užitočné (993) Čítaj viac

Ako mám odmerať, koľko palcov má môj LED televízor? Overená

Meranie počtu palcov LED televízora sa robí tak, že odmeriate diagonálnu vzdialenosť napríklad medzi horným ľavým rohom a dolným pravým rohom obrazovky (nie okrajom). Jeden palec má 2,54 centimetra, takže ak nameriate 99 centimetrov, znamená to, že LED televízor má 39 palcov.

Bolo to užitočné (862) Čítaj viac

Bude moje diaľkové ovládanie fungovať aj na iných televíznych modeloch rovnakej značky? Overená

Diaľkové ovládanie televízora často funguje aj na podobných modeloch tej istej značky. Je však neobvyklé, že bude fungovať na všetkých modeloch tejto značky. Na to sú vhodnejšie univerzálne diaľkové ovládače.

Bolo to užitočné (508) Čítaj viac

Aký je rozdiel medzi LCD a LED? Overená

Obidve techniky používajú obrazovku LCD, ktorá sama o sebe nevydáva žiadne svetlo. Rozdiel je v osvetlení za obrazovkou. V prípade LCD obrazoviek sa to deje pomocou CCFL (žiarivka so studenou katódou) a LED využíva LED svetlá.

Bolo to užitočné (454) Čítaj viac

Môžem sám opraviť mŕtvy pixel? Overená

Je rozdiel medzi mŕtvym pixelom a zaseknutým pixelom. Uviaznutý pixel je stále farebný a možno ho opraviť pôsobením ľahkého tlaku presne na pixel, kým sa sám neobnoví. Mŕtvy pixel je vždy čierny alebo biely a nemôžete ho opraviť sami.

Bolo to užitočné (381) Čítaj viac

Čo znamená HDMI? Overená

HDMI je skratka pre High-Definition Multimedia Interface. HDMI je pripojenie na odosielanie vysokokvalitného videa a zvuku z jedného zariadenia do druhého.

Bolo to užitočné (335) Čítaj viac

Aký je kontrastný pomer? Overená

Kontrastný pomer hovorí, ako ďaleko je najbelšia biela od najčiernejšej čiernej. Kontrastný pomer napríklad 400: 1 znamená, že najčiernejšia čierna na obrazovke je 400-krát tmavšia ako najbelšia biela. Vysoký kontrastný pomer prispieva k ostrosti obrazu.

Bolo to užitočné (310) Čítaj viac

Prečo sú vedľa čísel na diaľkovom ovládaní písmená? Overená

Niektoré nastavenia televízora môžu vyžadovať zadávanie písmen. Na tlačidle sú zvyčajne tri písmená alebo iné znaky. Ak je potrebné zadať písmeno, môžete toto tlačidlo stlačiť raz pre prvé písmeno, dvakrát stlačiť pre druhé písmeno a trikrát pre tretie písmeno. Týmto spôsobom je možné text písať s minimálnym počtom tlačidiel.

Bolo to užitočné (304) Čítaj viac

Ako môžem správne vyčistiť svoju LED televíziu? Overená

Vypnite televízor a utrite prach a nečistoty z obrazovky handričkou z mikrovlákna. Nepoužívajte papier, pretože by to mohlo spôsobiť škrabance. Netlačte príliš veľa, inak by ste mohli pixely poškodiť. Použite špecializovaný prací prostriedok alebo si ho pripravte zmiešaním 1 dielu octu s 1 dielom vody. Navlhčite handričku saponátom a vyčistite obrazovku. Uistite sa, že utierka nie je príliš mokrá. Odstráňte škvrny rotačnými pohybmi. Obrazovku osušte druhou handričkou z mikrovlákna, aby ste zabránili pruhom.

Bolo to užitočné (299) Čítaj viac

Aká je optimálna vzdialenosť pre sledovanie pre moju televíziu? Overená

To čiastočne závisí od osobných preferencií, ale spravidla platí, že optimálna pozorovacia vzdialenosť je asi trojnásobok veľkosti uhlopriečky obrazovky televízora. Pre televíziu s uhlopriečkou 60 palcov (152 cm) by optimálna pozorovacia vzdialenosť bola 180 palcov alebo približne 4,5 metra.

Bolo to užitočné (298) Čítaj viac