Návody na Panasonic Plazmové televízory

Ďalej sú uvedené všetky modely Panasonic Plazmové televízory, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaký model? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Chcem k mojej plazmovej televízii pripojiť reproduktor pomocou HDMI, ktorý port by som mal použiť? Overená
Musíte použiť port HDMI-ARC, ktorý je špeciálne vyrobený na pripojenie zvukového zariadenia.

Bolo to užitočné (47)
Ako mám odmerať, koľko palcov má môj plazmový televízor? Overená
Meranie počtu palcov plazmového televízora sa robí tak, že odmeriate diagonálnu vzdialenosť napríklad medzi horným ľavým rohom a dolným pravým rohom obrazovky (nie okrajom). Jeden palec má 2,54 centimetra, takže ak nameriate 99 centimetrov, znamená to, že plazmový televízor má 39 palcov.

Bolo to užitočné (28)
Ako pripojím univerzálne diaľkové ovládanie k televízoru? Overená
Na pripojenie univerzálneho diaľkového ovládača potrebujete číslo modelu a obchodnú značku diaľkového ovládača aj televízora. V príručke k diaľkovému ovládaniu je zoznam kódov značiek a čísel modelov.

Bolo to užitočné (24)
Ako môžem zabrániť vypáleniu obrazu na plazmovom televízore? Overená
Vypálenie obrazu na plazmovom televízore vzniká, keď je na obrazovke dlho zobrazený rovnaký obraz. Ak chcete zabrániť vypáleniu, nikdy nenechávajte jeden obraz na obrazovke dlhšie ako 2 minúty.

Bolo to užitočné (12)
Záleží na tom, ku ktorému portu HDMI pripojím zariadenie? Overená
Spravidla môžete zariadenie ako prehrávač blu-ray alebo hernú konzolu pripojiť k ľubovoľnému portu HDMI. Zariadenie potom možno použiť výberom zodpovedajúceho kanálu HDMI na televízore.

Bolo to užitočné (7)
Ako môžem správne vyčistiť svoju plazmovú televíziu? Overená
Vypnite televízor a utrite prach a nečistoty z obrazovky handričkou z mikrovlákna. Nepoužívajte papier, pretože by to mohlo spôsobiť škrabance. Netlačte príliš veľa, inak by ste mohli pixely poškodiť. Použite špecializovaný prací prostriedok alebo si ho pripravte zmiešaním 1 dielu octu s 1 dielom vody. Navlhčite handričku saponátom a vyčistite obrazovku. Uistite sa, že utierka nie je príliš mokrá. Odstráňte škvrny rotačnými pohybmi. Obrazovku osušte druhou handričkou z mikrovlákna, aby ste zabránili pruhom.

Bolo to užitočné (6)
Môžem sám opraviť mŕtvy pixel? Overená
Je rozdiel medzi mŕtvym pixelom a zaseknutým pixelom. Uviaznutý pixel je stále farebný a možno ho opraviť pôsobením ľahkého tlaku presne na pixel, kým sa sám neobnoví. Mŕtvy pixel je vždy čierny alebo biely a nemôžete ho opraviť sami.

Bolo to užitočné (6)
Aký je kontrastný pomer? Overená
Kontrastný pomer hovorí, ako ďaleko je najbelšia biela od najčiernejšej čiernej. Kontrastný pomer napríklad 400: 1 znamená, že najčiernejšia čierna na obrazovke je 400-krát tmavšia ako najbelšia biela. Vysoký kontrastný pomer prispieva k ostrosti obrazu.

Bolo to užitočné (2)
Čo znamená HDMI? Overená
HDMI je skratka pre High-Definition Multimedia Interface. HDMI je pripojenie na odosielanie vysokokvalitného videa a zvuku z jedného zariadenia do druhého.

Bolo to užitočné (1)
Aká je optimálna vzdialenosť pre sledovanie pre moju televíziu? Overená
To čiastočne závisí od osobných preferencií, ale spravidla platí, že optimálna pozorovacia vzdialenosť je asi trojnásobok veľkosti uhlopriečky obrazovky televízora. Pre televíziu s uhlopriečkou 60 palcov (152 cm) by optimálna pozorovacia vzdialenosť bola 180 palcov alebo približne 4,5 metra.

Bolo to užitočné (1)
Bude moje diaľkové ovládanie fungovať aj na iných televíznych modeloch rovnakej značky? Overená
Diaľkové ovládanie televízora často funguje aj na podobných modeloch tej istej značky. Je však neobvyklé, že bude fungovať na všetkých modeloch tejto značky. Na to sú vhodnejšie univerzálne diaľkové ovládače.

Bolo to užitočné (0)
Prečo sú vedľa čísel na diaľkovom ovládaní písmená? Overená
Niektoré nastavenia televízora môžu vyžadovať zadávanie písmen. Na tlačidle sú zvyčajne tri písmená alebo iné znaky. Ak je potrebné zadať písmeno, môžete toto tlačidlo stlačiť raz pre prvé písmeno, dvakrát stlačiť pre druhé písmeno a trikrát pre tretie písmeno. Týmto spôsobom je možné text písať s minimálnym počtom tlačidiel.

Bolo to užitočné (0)