Návody na Panasonic Videokamery

Ďalej sú uvedené všetky modely Panasonic Videokamery, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaký model? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Koľko záznamov môžem uložiť na svoju SD kartu? Overená
To veľmi závisí od nastavení, ale dá sa všeobecne povedať, že 1 GB úložného priestoru pojme asi 5 minút záznamu v rozlíšení HD alebo 1 minútu v rozlíšení 4K.

Bolo to užitočné (26)
Ako môžem zabrániť „červeným očiam“ na svojich obrázkoch? Overená
Fenomén „červených očí“ je spôsobený príliš veľkým množstvom svetla za veľmi krátky čas, ktoré sa dostane do očí ľudí na obrázku. V tmavej atmosfére je tento efekt ešte silnejší. Aby ste tomu zabránili, môžete urobiť nasledovné: nedovoľte, aby sa ľudia pozerali priamo do fotoaparátu, vytvárali viac svetla, nasnímali obrázok bližšie k objektu alebo obmedzili používanie funkcie zväčšenia.

Bolo to užitočné (11)
Čo znamená SD? Overená
SD znamená Secure Digital. Karty SD sú štandardným pamäťovým médiom pre mnoho digitálnych fotoaparátov.

Bolo to užitočné (9)
Čo je to megapixel? Overená
Megapixel (MP) sa rovná miliónu pixelov. Megapixely sa okrem iného používajú na označenie rozlíšenia digitálnych fotoaparátov a kamkordérov. Napríklad fotoaparát, ktorý produkuje obrázky 1 280 x 960 pixelov, má rozlíšenie asi 1,3 MP. Aj keď existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu obrazu, dá sa povedať, že všeobecne viac megapixelov vedie k lepšiemu obrazu.

Bolo to užitočné (9)
Batéria v mojom prístroji je oxidovaná. Môžem ju napriek tomu bezpečne používať? Overená
Ja, zariadenie sa dá stále bezpečne používať. Najskôr vyberte oxidizdovú batériu. Nikdy na to nepoužívajte holé ruky. Potom vyčistite priehradku na batérie vatovým tampónom namočeným v octe alebo citrónovej šťave. Nechajte zaschnúť a vložte nové batérie.

Bolo to užitočné (9)