Manuály pre Automobily

Ďalej sú uvedené všetky značky Automobily, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Moje auto má rozvodovú reťaz, aký je interval výmeny? Overená

Pri bežnom používaní by rozvodová reťaz mala vydržať po celú dobu životnosti automobilu a nie je potrebné ju vymieňať.

Bolo to užitočné (2607) Čítaj viac

Nemôžem otvoriť jedny alebo viac dverí zvnútra, prečo je to tak? Overená

Detská poistka je pravdepodobne aktivovaná. Toto je často možné deaktivovať mechanizmom vo dverách.

Bolo to užitočné (875) Čítaj viac

Ako často by som mal meniť olej? Overená

Takmer každé auto má svoje vlastné presné pokyny, ale všeobecne je rozumné meniť olej každých 10 000 až 15 000 kilometrov alebo raz ročne. Znečistený olej môže časom vážne poškodiť motor.

Bolo to užitočné (767) Čítaj viac

Kľúče od auta už neodomknú auto na diaľku, prečo je to tak? Overená

Kľúče od auta, ktoré sa dajú odomknúť na diaľku, zvyčajne fungujú na batériu. Keď sa minie, kľúč už nebude fungovať. Vymeňte batériu a skúste to znova.

Bolo to užitočné (659) Čítaj viac

Kedy by mal byť vypnutý airbag na boku sedadla spolujazdca? Overená

Pri jazde s dieťaťom v autosedačke na sedadle spolujazdca by mal byť airbag na tejto strane vypnutý. Toto je tiež vhodné pre deti do 12 rokov, ktoré sa usádzajú na sedadle spolujazdca. To nezabráni zraneniu v prípade nehody.

Bolo to užitočné (639) Čítaj viac

Bude mať nižší tlak v pneumatikách za následok väčšiu priľnavosť pri jazde na snehu? Overená

Nie, aj keď budú mať pneumatiky pri nižšom tlaku viac povrchu v kontakte s vozovkou, bude to mať za následok menšiu stabilitu. Jazdite vždy so správnym tlakom v pneumatikách!

Bolo to užitočné (380) Čítaj viac

Naplnil som auto zlým palivom, čo mám robiť? Overená

Nejazdite! Nezáleží na tom, či dáte naftu do benzínového automobilu alebo benzín do naftového automobilu. V obidvoch prípadoch môže spôsobiť poškodenie béžovej a / alebo iných častí vozidla. Obráťte sa na pomoc na ceste.

Bolo to užitočné (261) Čítaj viac

Kde nájdem VIN číslo môjho auta? Overená

To sa môže líšiť medzi značkami a modelmi, ale na mnohých automobiloch sa číslo VIN nachádza na ráme dverí, pod kapotou alebo na kovovej podlahe na prednom sedadle.

Bolo to užitočné (230) Čítaj viac

Ako často by som mal meniť stierače na svojich stieračoch? Overená

Odporúča sa vymeniť stierače minimálne raz ročne. Známky, že je potrebné vymeniť čepele, sú pruhy, ktoré zanechávajú opar, vytvárajú hluk alebo odchádzajúca guma.

Bolo to užitočné (206) Čítaj viac

Aké je číslo VIN? Overená

VIN znamená Identifikačné číslo vozidla a je jedinečným číslom, ktoré má každé auto. Vďaka tomu je vozidlo nerozpoznateľné napríklad po náraze alebo v prípade stiahnutia z trhu. Umožňuje tiež identifikáciu automobilu v prípade, že chýbajú evidenčné čísla.

Bolo to užitočné (180) Čítaj viac

Koľko kilometrov je jeden kilometer? Overená

Jeden kilometer sa rovná 0,621 míle. Desať kilometrov robí 6,21 míle. Jedna míľa sa rovná 1 609 kilometrom. Desať míľ predstavuje 16,09 kilometra.

Bolo to užitočné (170) Čítaj viac

Môžem stierače použiť, keď je na čelnom skle ľad? Overená

Nie, to sa neodporúča. Ľad je ostrý a môže poškodiť gumu na stieračoch.

Bolo to užitočné (158) Čítaj viac