Návody na Chladničky s mrazničkou

Ďalej sú uvedené všetky značky Chladničky s mrazničkou, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ak chcem, aby bola chladnička s mrazničkou chladnejšia, mám zvoliť vyššie alebo nižšie nastavenie? Overená
U väčšiny chladničiek s mrazničkami znamená vyššie nastavenie to, že stroj bude chladiť tvrdšie. Pri nižšom nastavení bude stroj chladiť menej tvrdo a teplota v chladničke s mrazničkou bude vyššia.

Bolo to užitočné (5520)
Môžem zmeniť smer otvárania dverí mojej chladničky s mrazničkou? Overená
Áno, takmer všetky stojace chladničky a mrazničky ponúkajú možnosť umiestniť dvere na druhú stranu. Ako to urobiť, nájdete všeobecne v príručke.

Bolo to užitočné (3003)
Aké je najlepšie nastavenie teploty pre chladničku? Overená
Zo zdravotného hľadiska sú teploty medzi 3 ℃ a 4 ℃ najlepšie. Pri týchto teplotách je obmedzený rast baktérií a plesní.

Bolo to užitočné (2322)
Odtokový otvor v mojej chladničke s mrazničkou je znečistený / upchatý, ako ho vyčistím? Overená
Existujú špeciálne čistiace zariadenia, ktoré je možné vykonať, ale je tiež možné odstrániť upchatie alebo nečistoty vatovým tampónom. Aby ste udržali odtokový otvor čistý a zabránili zápachu, je vhodné dať do odtoku kvapku chlórového bielidla 4 krát ročne.

Bolo to užitočné (2186)
Moja chladnička s mrazničkou vydáva bublavý zvuk, je to normálne? Overená
Moderné chladničky a mrazničky využívajú ekologický chladiaci prostriedok. Počas procesu ochladzovania sa táto látka mení na plyn, ktorý môže spôsobiť bublanie a / alebo syčanie. To je úplne normálne.

Bolo to užitočné (1989)
Ako často by som mal rozmrazovať mrazničku? Overená
Pre optimálne využitie mrazničky je najlepšie ju rozmrazovať raz za 3 - 6 mesiacov. Ľad na vnútornej strane mrazničky zmenšuje dostupné miesto a zvyšuje spotrebu energie. Proces rozmrazovania je možné urýchliť vložením horúcej vody do zásuvky alebo umiestnením misiek s horúcou vodou do mrazničky.

Bolo to užitočné (1950)
Kúpil som si novú chladničku s mrazničkou, môžem ju ihneď zapnúť? Overená
Nie, pred zapnutím musí chladnička s mrazničkou stáť vo zvislej polohe najmenej 4 hodiny. Je to preto, lebo sa musí chladiaca kvapalina usadiť.

Bolo to užitočné (1194)
Je normálne, že sa na zadnej stene mojej chladničky s mrazničkou tvoria kvapky vody alebo ľadu? Overená
Áno, je to úplne normálny jav. Vlhkosť, ktorá vstupuje do chladničky s mrazničkou teplým vzduchom alebo produktmi, sa bude usadzovať na najchladnejšej časti, ktorou je zadná stena. Pretože zadná stena môže dosiahnuť teploty pod bodom mrazu, kvapky z času na čas zamrznú. Keď je chladnička s mrazničkou nečinná, kvapky sa topia a odtekajú do odtoku z chladničky s mrazničkou.

Bolo to užitočné (894)
Dvierka mojej chladničky s mrazničkou sa nebudú dobre zatvárať, prečo? Overená
Dve najbežnejšie príčiny sú to, že chladnička s mrazničkou nie je vyrovnaná a že je poškodené tesnenie dverí alebo sú na ňom zvyšky jedla. Uistite sa, že je chladnička s mrazničkou v rovine a skontrolujte tesnenie dverí. Ak je to potrebné, tesnenie vymeňte.

Bolo to užitočné (772)
Koľko miesta by som mal nechať medzi chladničkou s mrazničkou a stenou? Overená
Na zabezpečenie dobrého vetrania je najlepšie nechať na oboch stranách a na zadnej strane chladničky s mrazničkou najmenej 5 cm voľného miesta.

Bolo to užitočné (728)
Čo znamenajú hviezdy v mrazničke? Overená
Hviezdy označujú mraziacu kapacitu. 1 hviezdička označuje mraziacu kapacitu až do -6 ° C. Vďaka tomu je mraznička vhodná na výrobu kociek ľadu alebo na skladovanie predtým zmrazeného tovaru až na dva týždne. Čerstvé potraviny sa nedajú zmraziť. 2 hviezdičky označujú mraziacu kapacitu až do -12 ° C. Vďaka tomu je mraznička vhodná na uskladnenie predtým zmrazeného tovaru až na dva mesiace. Čerstvé potraviny sa nedajú zmraziť. 3 hviezdičky označujú mraziacu kapacitu až do -18 ° C. Vďaka tomu je mraznička vhodná

Bolo to užitočné (495)
Ako dlho trvá, kým moja chladnička po zapnutí dosiahne nastavenú teplotu? Overená
Závisí to od veľkosti, veku a modelu chladničky. Môže trvať niekoľko hodín až 24 hodín, kým chladnička dosiahne nastavenú teplotu. Proces je možné urýchliť vložením tovaru, ktorý sa rýchlo kazí, do chladničky. Cítením vzduchu vo vnútri nie je možné správne merať teplotu v chladničke. Najlepším spôsobom, ako zistiť, či chladnička dosiahla nastavenú teplotu, je vložiť do chladničky pohár vody s teplomerom.

Bolo to užitočné (452)
V mojej chladničke je kondenzácia, prečo? Overená
Príčin môže byť niekoľko. Môže byť poškodené tesnenie dverí, ktoré dovnútra chladničky prepúšťa vonkajší vzduch. Je tiež možné, že chladnička nie je vyrovnaná, čo bráni správnemu zatvoreniu dverí. Ďalšou príčinou je veľký rozdiel medzi teplotou v chladničke a vonku, keď sú dvere často otvárané.

Bolo to užitočné (382)
Môžem do chladničky s mrazničkou vložiť teplé jedlo alebo nápoje? Overená
Najlepšie nie. Teplota vo vašej chladničke s mrazničkou stúpa, čo negatívne ovplyvňuje ostatné predmety, ktoré sú vo vnútri uložené.

Bolo to užitočné (382)
Na gumových tesneniach mojej chladničky s mrazničkou je pleseň, čo mám robiť? Overená
Gumené tesnenia sa v skutočnosti nenachádzajú vo vnútri chladničky s mrazničkou, a preto sú teplejšie. To umožňuje množenie baktérií a tvorbu plesní. Gumy pravidelne čistite, aby ste tomu zabránili.

Bolo to užitočné (320)
Čo je R-410A? Overená
R-410A je chladiaci prostriedok, ktorý sa používa v zariadeniach chladiacich až na 0 ° C, ako sú chladničky a klimatizácie. Jedná sa o náhradu starších chladiacich látok a nepoškodzuje ozónovú vrstvu.

Bolo to užitočné (318)