Návody na Gorenje Klimatizácie

Ďalej sú uvedené všetky modely Gorenje Klimatizácie, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaký model? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ako často mám čistiť alebo vymieňať filtre v klimatizácii? Overená
Odporúča sa vymieňať filtre v klimatizácii 4-krát za rok. Znečistené filtre sa dajú čistiť vysávačom alebo prať, v závislosti od ich typu. Počas údržby by mal odborník posúdiť, či nastal čas na výmenu filtrov.

Bolo to užitočné (2608)
Čo znamená BTU? Overená
BTU je skratka pre British Thermal Unit. Toto je jednotka na označenie kapacity ochladzovania.

Bolo to užitočné (906)
Funguje každá klimatizácia aj ako odvlhčovač? Overená
Studený vzduch produkovaný klimatizáciou má často relatívne nízku vlhkosť. Účinok je však menší ako pri použití skutočného odvlhčovača. Niektoré klimatizácie majú zvláštnu vlastnosť na odvlhčenie vzduchu.

Bolo to užitočné (639)
Čo je R-410A? Overená
R-410A je chladiaci prostriedok, ktorý sa používa v zariadeniach chladiacich až na 0 ° C, ako sú chladničky a klimatizácie. Jedná sa o náhradu starších chladiacich látok a nepoškodzuje ozónovú vrstvu.

Bolo to užitočné (452)
Má klimatizácia negatívny vplyv na kvalitu ovzdušia? Overená
Ak bola klimatizácia správne udržiavaná, nebude to mať žiadny vplyv na kvalitu vzduchu. Ak napríklad nebol dlhší čas vymenený filter alebo nebola vykonaná iná údržba, potom môže klimatizácia produkovať špinavý vzduch.

Bolo to užitočné (321)
Aké je najlepšie miesto na namontovanie vnútornej jednotky klimatizácie splitového typu? Overená
Závisí to od priestoru, ale všeobecne je možné dodržiavať nasledujúce pravidlá. Uistite sa, že prúdeniu vzduchu nebráni nič. Uistite sa, že je miesto prístupné kvôli údržbe. Jednotku namontujte najmenej 2 metre od zeme.

Bolo to užitočné (320)
Môžem umiestniť svoju mobilnú klimatizáciu do skrinky, aby som ju stratil z dohľadu? Overená
Nie, absolútne nie. Mobilná klimatizácia potrebuje priestor, aby umožňovala prúdenie a nasávanie vzduchu. Na malom priestore sa zariadenie môže prehriať.

Bolo to užitočné (320)