Manuály pre Práčky

Ďalej sú uvedené všetky značky Práčky, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Moja práčka sa nespustí po stlačení štartovacieho tlačidla, čo mám robiť? Overená

V mnohých prípadoch sa dvere práčky nezatvorili správne. Otvorte a zatvorte dvere a skúste to znova.

Bolo to užitočné (23124) Čítaj viac

Moja práčka nevytečie, čo môžem robiť? Overená

Hlavným dôvodom, prečo práčka neodtečie, je upchatie čerpadla alebo odtokovej hadice. Ak má vaša práčka prístup k týmto častiam, pokúste sa odstrániť zablokovanie. Ak sa tým problém nevyrieši alebo ak k týmto častiam nemáte prístup, mali by ste sa obrátiť na mechanika alebo výrobcu.

Bolo to užitočné (22496) Čítaj viac

Do práčky nepriteká žiadna voda, čo mám robiť? Overená

Skontrolujte, či je prípojka vody otvorená a či nie je hadica prípojky vody zalomená. Ak sa vám problém nepodarí vyriešiť, obráťte sa na výrobcu.

Bolo to užitočné (8905) Čítaj viac

Dvere mojej práčky sa neotvoria, čo mám robiť? Overená

Príčin môže byť niekoľko. Najbežnejšou príčinou je upchatý filter. Vytiahnite zástrčku zo zásuvky a skontrolujte filter. Ak je to potrebné, odstráňte blokovanie. Umiestnenie filtra sa líši v závislosti od modelu. Je tiež možné, že existuje špeciálna páka na otváranie dverí. Ak tieto možnosti nepomáhajú, poslednou možnosťou je odpojiť spotrebič na dobu 30-60 minút a potom sa pokúsiť otvoriť dvere. Ak to nefunguje, kontaktujte výrobcu alebo mechanika.

Bolo to užitočné (7381) Čítaj viac

Moja práčka je veľmi hlučná a/alebo výrazne vibruje. Čo sa s tým dá robiť? Overená

Je možné, že práčka nie je vyrovnaná. Nastavením nožičiek ju môžete nastaviť do perfektne vodorovnej polohy. Problém môže byť spôsobený aj príliš veľkým množstvom bielizne v práčke. Ak je problém spôsobený niečím iný, obráťte sa na výrobcu.

Bolo to užitočné (6383) Čítaj viac

V ktorej priehradke má byť prací prostriedok? Overená

Väčšina práčok má 3 priehradky na prací prostriedok. Tieto priehradky sú často označené písmenami I, II a *, aby bolo zrejmé, kam ide prací prostriedok. Priehradka I sa používa na cyklus predpierania, II je na hlavný prací cyklus a * je na aviváž. Najčastejšie sa používa priehradka II.

Bolo to užitočné (4360) Čítaj viac

Moja práčka vonia, čo s tým môžem robiť? Overená

K dispozícii sú práčky so samočistiacimi funkciami. Ak tieto funkcie nie sú k dispozícii, je možné pridať 100 ml bieleho octu alebo 100 g kryštálov sódy a nechať práčku spustiť program s 90 ℃.

Bolo to užitočné (3587) Čítaj viac

Môžem pripojiť práčku k prípojke na teplú vodu? Overená

Napriek tomu, že práčky pravdepodobne dokážu fungovať s privádzanou vodou s teplotou až 65 °C, väčšina výrobcov takýto postup neodporúča. Pri niektorých pracích cykloch sa používa vyslovene studená voda. V takýchto prípadoch môže teplá voda negatívne ovplyvniť výsledok pracieho cyklu. Mnohé práčky sú okrem toho navrhnuté na pripojenie k prípojke na studenú vodu.

Bolo to užitočné (2843) Čítaj viac

Čo by som mal venovať pozornosť pri premiestňovaní práčky? Overená

Pri premiestňovaní práčky by ste mali zaistiť bubon. Môžete použiť prepravnú skrutku, ktorá je súčasťou každej práčky a zabráni pohybu bubna vo vnútri práčky. Musíte tiež vypustiť všetku vodu.

Bolo to užitočné (1406) Čítaj viac

Môžem pripojiť práčku k predlžovaciemu káblu? Overená

Spotrebiče, ktoré vyžadujú veľké množstvo energie, napríklad práčka, nemožno pripojiť ku všetkým predlžovacím káblom. Zistite, aká je spotreba energie práčky, ktorá je uvedená vo wattoch, a skontrolujte, či to predlžovací kábel zvládne. Existujú predlžovacie káble s hrubšími káblami, ktoré sú vyrobené na manipuláciu s väčšími spotrebičmi.

Bolo to užitočné (1108) Čítaj viac

Môžem zložiť sušičku a práčku? Overená

Spravidla je možné priamo na seba položiť sušičku a práčku. Toto funguje iba s modelmi s predným plnením. Je však vhodné použiť na to vhodný doplnok. Toto zabráni vibráciám a vypadávaniu strojov a zabráni tiež poškodeniu spodného stroja.

Bolo to užitočné (1108) Čítaj viac

Aký je rozdiel v použití medzi práčkou so sušičkou a samostatnou práčkou a sušičkou? Overená

Najväčšou výhodou práčky so sušičkou je, že zaberá menej miesta. Samostatná sušička však bude schopná sušiť viac ako práčka so sušičkou. Práčka so sušičkou tiež spotrebuje relatívne viac energie a vyžaduje viac času.

Bolo to užitočné (1107) Čítaj viac