Návody na Umývačky riadu

Ďalej sú uvedené všetky značky Umývačky riadu, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Po dokončení cyklu v umývačke riadu nie je priečinok na tabletu otvorený. Ako je to možné? Overená
Tento problém je často spôsobený riadmi, ktoré priečinok blokujú. Pred zapnutím umývačky to skontrolujte.

Bolo to užitočné (7709)
Umývačka už neohrieva vodu, prečo je to tak? Overená
Je pravdepodobné, že je vykurovací článok poškodený. Nechajte to vymeniť. V prípade pochybností kontaktujte výrobcu.

Bolo to užitočné (7029)
Môžem v umývačke riadu používať bežnú soľ? Overená
Nie, bežná soľ môže obsahovať látky, ktoré môžu spôsobiť poškodenie spotrebiča.

Bolo to užitočné (2999)
Musím riad pred vložením do umývačky riadu opláchnuť? Overená
Opláchnutie riadu nie je potrebné, je však potrebné odstrániť všetky veľké, tvrdé a mastné zvyšky. Tie by mohli časom upchať odtok.

Bolo to užitočné (1195)
Môžem otvoriť umývačku riadu, keď je v prevádzke? Overená
Väčšina umývačiek riadu je vybavená zastavením vody, vďaka čomu sa program zastaví okamžite po otvorení dvierok, čo znamená, že z nich nebude vytekať voda. U niektorých modelov to môže časom spôsobiť problémy. Pri zabudovaných umývačkách riadu je možné, že časté otváranie umývačky riadu za chodu môže spôsobiť poškodenie susedných skriniek vodou z dôvodu unikajúcej pary.

Bolo to užitočné (917)
Mám umývačku riadu po ukončení chodu otvoriť, aby bol riad rýchlejší? Overená
Závisí to od typu umývačky riadu a umiestnenia umývačky riadu. Niektoré umývačky riadu sú vybavené funkciou, ktorá po ukončení umývacieho programu suší riad. V takom prípade nebude mať otvorenie umývačky žiadnu pridanú hodnotu. Pri zabudovaných umývačkách riadu je možné, že časté otváranie umývačky riadu za chodu môže spôsobiť poškodenie susedných skriniek vodou z dôvodu unikajúcej pary.

Bolo to užitočné (733)
Po dokončení cyklu umývačka riadu je plastový riad stále mokrý, zvyšok však nie. Prečo? Overená
Plast je zlý vodič tepla, ktorý umožňuje výrobkom rýchle ochladenie. Vlhkosť, ktorá na ňom zostane, sa potom odparuje oveľa menej ako napríklad na keramike alebo kove.

Bolo to užitočné (653)
Môžem pripojiť umývačku riadu k predlžovaciemu káblu? Overená
Spotrebiče, ktoré vyžadujú veľké množstvo energie, napríklad umývačka riadu, nemožno pripojiť ku všetkým predlžovacím káblom. Zistite, aká je spotreba energie umývačky riadu, ktorá je uvedená vo wattoch. Skontrolujte, či to predlžovací kábel zvládne. Existujú predlžovacie káble s hrubšími káblami, ktoré sú vyrobené na manipuláciu s väčšími spotrebičmi.

Bolo to užitočné (590)
Je problém mať škrabance na kovu na vnútornej strane umývačky riadu? Overená
Vnútro väčšiny umývačiek riadu je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a nie sú ovplyvnené poškriabaním.

Bolo to užitočné (589)
Môžem do umývačky vložiť drevené predmety, ako sú stierky alebo doštičky? Overená
Nie. Drevené predmety sa môžu v umývačke riadu poškodiť alebo zdeformovať. Uvoľnené drevené vlákna môžu tiež poškodiť umývačku riadu. Drevené dosky na krájanie sú často vyrobené z lepidla, ktoré sa môže uvoľniť po niekoľkonásobnom použití v umývačke riadu.

Bolo to užitočné (589)
Môžem vložiť panvice s teflónom do umývačky riadu? Overená
Áno môžeš. Panvica sa však bude opotrebovávať rýchlejšie, ako keď sa čistí ručne. Pri ručnom čistení panvice s teflónom nikdy nepoužívajte drôtenku, ale mäkkú špongiu alebo handričku.

Bolo to užitočné (588)