Návody na Bojlery

Ďalej sú uvedené všetky značky Bojlery, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Môj kotol bude vyrábať iba vlažnú vodu, prečo je to tak? Overená
To pravdepodobne znamená, že je termostat pokazený. Požiadajte o radu výrobcu.

Bolo to užitočné (851)
Je užitočné vypnúť kotol počas neprítomnosti alebo dovolenky? Overená
Mnoho moderných kotlov je veľmi energeticky efektívnych. Počas neprítomnosti alebo dovolenky, ktorá trvá 1 týždeň alebo menej, bude potrebné viac energie na opätovné zohriatie vody, ako na udržiavanie vody na aktuálnej teplote. Počas neprítomností, ktoré trvajú dlhšie ako 1 týždeň, môže ušetriť energiu na vypnutie kotla.

Bolo to užitočné (294)
Z pretlakového ventilu vychádza voda, je to normálne? Overená
Áno, kotol je tlaková nádoba. Ak je tlak príliš vysoký, kotol to zníži vypúšťaním vody cez poistný ventil. Inštalatér kotla by mal mať pripojený správny odtok.

Bolo to užitočné (257)
Aké je najlepšie miesto na inštaláciu môjho kotla? Overená
Najlepšie je inštalovať kotol v blízkosti miesta, kde sa bude používať najviac teplej vody (napr. Kúpeľňa). To zaisťuje rýchly prísun teplej vody a minimálne tepelné straty.

Bolo to užitočné (174)
Aký je rozdiel medzi kotlom a plynovým kotlom? Overená
Kotol ohrieva vodu skôr, ako ju chcete použiť. Plynový kotol ohrieva vodu v okamihu, keď je to potrebné. To znamená, že pri bežnom bojleri vám môže chýbať teplá voda, keď je nádrž prázdna.

Bolo to užitočné (126)