Manuály pre Stany

Ďalej sú uvedené všetky značky Stany, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Môžem svoj stan uložiť, keď je mokrý? Overená

Iba na veľmi krátke časové obdobia. Keď stan uskladníte mokrý týždeň alebo dlhšie, môže plesnieť. To je škodlivé pre váš stan a pravdepodobne aj pre vaše zdravie.

Bolo to užitočné (389) Čítaj viac

Ako impregnujem stan? Overená

Stan rozložte, utierku očistite a nechajte vyschnúť. Impregnačný prostriedok naneste na handričku rozprašovačom rastlín alebo iným postrekom. Je tiež možné použiť maliarsky valček alebo štetec. Tkanina musí byť úplne nasýtená impregnačným prostriedkom. Ošetrte tiež vnútornú časť stanu. Dôkladne vyčistite všetky okná vlhkou handričkou. Nenechajte impregnačný prostriedok na ňom zaschnúť. Stanovú látku nechajte úplne vyschnúť. V prípade potreby ošetrenie opakujte.

Bolo to užitočné (292) Čítaj viac

Môžem sám opraviť slzu alebo otvor v plátne môjho stanu? Overená

Pre syntetické stanové plachty sú k dispozícii špeciálne kúsky samolepiacich látok. Nalepte jednu z týchto náplastí na obe strany otvoru alebo ju roztrhnite. Na bavlnené stanové plachty alebo plachty na stan zo zmiešaného materiálu je najlepšie použiť nášivky, ktoré sa dajú nažehliť. Bude to vyžadovať žehličku.

Bolo to užitočné (223) Čítaj viac

Zips môjho stanu nebude bežať hladko, čo mám robiť? Overená

Ak zips beží hladko, použite suchý sprej z PTFE alebo silikónový sprej. Nestriekajte na handričku a preventívne ju nastriekajte, aby ste predišli budúcim problémom.

Bolo to užitočné (162) Čítaj viac

Na vnútornej strane stanu sú kvapky vody, znamená to, že presakuje? Overená

Nie, toto je pravdepodobne kondenzácia. Stan musí byť správne vetraný, aby sa minimalizovala kondenzácia.

Bolo to užitočné (135) Čítaj viac

Aké stanové kolíky je najlepšie použiť na ktorý povrch? Overená

Na trávnatých porastoch alebo lesných povrchoch môžete použiť polkruhové alebo plastové kolíky. Na skalnatom povrchu musíte použiť skalné kolíky. Na hlinené povrchy môžete použiť polkruhové, plastové alebo univerzálne kolíky. Na štrkových povrchoch potrebujete polkruhové alebo univerzálne kolíky a na piesku musíte použiť drevené kolíky.

Bolo to užitočné (110) Čítaj viac

Impregnačný prostriedok zanecháva na plachte stanu biele škvrny alebo biely opar, čo s tým môžem urobiť? Overená

Ak prostriedok zanechá na plachte stanu biely zákal alebo biele škvrny, znamená to, že ste na tieto miesta naniesli viac impregnačného prostriedku. To nie je škodlivé a škvrny často časom zmiznú. Nie je vhodné používať menej impregnačného prostriedku, aby sa zabránilo vzniku škvŕn. Aby bolo možné dosiahnuť dobré výsledky, musí byť tkanina úplne nasýtená impregnačným prostriedkom.

Bolo to užitočné (102) Čítaj viac