Návody na Laptopy

Ďalej sú uvedené všetky značky Laptopy, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Je potrebné lítium-iónovú batériu pred ďalším nabitím vybiť? Overená
Nie, nie je to potrebné. U starších batérií to tak bolo. Lítium-iónové batérie je možné po použití nabiť a v prípade potreby ich z nabíjačky zložiť.

Bolo to užitočné (116)
Rozliala som tekutinu na trackpad môjho notebooku, čo mám robiť? Overená
V každom prípade notebook priamo vypnite! Iba v prípade malého množstva vody je možné, že trackpad bude po zaschnutí fungovať nezmenený.

Bolo to užitočné (102)
Môžem vyčistiť výfuk z ventilácie notebooku pomocou vysávača? Overená
Nie, bežný vysávač je príliš silný. Pomocou vlhkej handričky vyčistite výfuk alebo odsajte prach ručným vysávačom.

Bolo to užitočné (72)
Čo znamená HDMI? Overená
HDMI je skratka pre High-Definition Multimedia Interface. HDMI je pripojenie na odosielanie vysokokvalitného videa a zvuku z jedného zariadenia do druhého.

Bolo to užitočné (46)
Aký je najlepší spôsob čistenia klávesnice Overená
Nikdy nevkladajte predmety medzi okraje klávesov, pretože by to hlavne vtlačilo nečistoty a poškodilo klávesnicu. Najlepšie je klávesnicu čistiť stlačeným vzduchom, pričom klávesnicu držte hore nohami. Horná časť klávesov sa dá vyčistiť mierne vlhkou handričkou.

Bolo to užitočné (45)
Čo môžem najlepšie použiť na vyčistenie obrazovky môjho mobilného zariadenia? Overená
Najlepšie je použiť utierku z mikrovlákna, prípadne so špeciálnym čistiacim prostriedkom. Nikdy nepoužívajte kuchynské utierky alebo iné papierové utierky, pretože by to zanechalo škrabance!

Bolo to užitočné (35)
Aký je najlepší spôsob dlhodobého skladovania lítium-iónovej batérie? Overená
Najlepší spôsob skladovania lítium-iónovej batérie je pri teplote od 5 do 45 stupňov Celzia. Tiež je dobré sa ubezpečiť, že batéria je nabitá na 67% skôr, ako bude uložená.

Bolo to užitočné (35)
Koľko je kilobajt, megabajt, gigabajt a terabajt? Overená
Jeden kilobajt pozostáva z 1 000 bajtov. 1 megabajt = 1 000 kilobajtov. 1 gigabajt = 1 000 megabajtov. 1 terabajt = 1 000 gigabajtov.

Bolo to užitočné (34)
Funguje bluetooth cez steny a stropy? Overená
Signál Bluetooth bude fungovať cez steny a strop, pokiaľ nie sú vyrobené z kovu. V závislosti od hrúbky a materiálu steny môže signál stratiť na sile.

Bolo to užitočné (34)
Za akých podmienok bude moja lítium-iónová batéria optimálne fungovať? Overená
Lítium-iónové batérie fungujú optimálne pri teplote 5 až 45 stupňov Celzia. Pri veľmi chladnom alebo teplom počasí si môžete všimnúť, že batéria sa vybíja rýchlejšie. Nabíjanie sa neodporúča pri teplotách nižších ako 5 alebo vyšších ako 45 stupňov Celzia.

Bolo to užitočné (34)