Manuály pre Asus LCD monitory

Ďalej sú uvedené všetky modely Asus LCD monitory, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaký model? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Môžem sám opraviť mŕtvy pixel? Overená

Je rozdiel medzi mŕtvym pixelom a zaseknutým pixelom. Uviaznutý pixel je stále farebný a možno ho opraviť pôsobením ľahkého tlaku presne na pixel, kým sa sám neobnoví. Mŕtvy pixel je vždy čierny alebo biely a nemôžete ho opraviť sami.

Bolo to užitočné (57) Čítaj viac

Čo znamená HDMI? Overená

HDMI je skratka pre High-Definition Multimedia Interface. HDMI je pripojenie na odosielanie vysokokvalitného videa a zvuku z jedného zariadenia do druhého.

Bolo to užitočné (47) Čítaj viac

Ako zmeriam palce môjho LCD monitora? Overená

Meranie palcov na vašom LCD monitore sa vykonáva meraním uhlopriečnej vzdialenosti napríklad medzi ľavým horným rohom a pravým dolným rohom obrazovky (nie okrajom). Jeden palec sa rovná 2,54 centimetra, takže keď meriate 99 centimetrov, znamená to, že váš LCD monitor je 39 palcov.

Bolo to užitočné (26) Čítaj viac

Aký je rozdiel medzi LCD a LED? Overená

Obidve techniky používajú obrazovku LCD, ktorá sama o sebe nevydáva žiadne svetlo. Rozdiel je v osvetlení za obrazovkou. V prípade LCD obrazoviek sa to deje pomocou CCFL (žiarivka so studenou katódou) a LED využíva LED svetlá.

Bolo to užitočné (19) Čítaj viac

Aký je kontrastný pomer? Overená

Kontrastný pomer hovorí, ako ďaleko je najbelšia biela od najčiernejšej čiernej. Kontrastný pomer napríklad 400: 1 znamená, že najčiernejšia čierna na obrazovke je 400-krát tmavšia ako najbelšia biela. Vysoký kontrastný pomer prispieva k ostrosti obrazu.

Bolo to užitočné (19) Čítaj viac

Čo znamená LCD? Overená

LCD je skratka pre Liquid Crystal Display (Displej z tekutých kryštálov) a je to technológia, ktorá umožňuje tekutým kryštálom polarizovať svetlo a generovať tak farby.

Bolo to užitočné (16) Čítaj viac

Ako môžem správne vyčistiť svoj LCD monitor? Overená

Vypnite televízor a utrite prach a nečistoty z obrazovky handričkou z mikrovlákna. Nepoužívajte papier, pretože by to mohlo spôsobiť škrabance. Netlačte príliš veľa, inak by ste mohli pixely poškodiť. Použite špecializovaný prací prostriedok alebo si ho pripravte zmiešaním 1 dielu octu s 1 dielom vody. Navlhčite handričku saponátom a vyčistite obrazovku. Uistite sa, že utierka nie je príliš mokrá. Odstráňte škvrny rotačnými pohybmi. Obrazovku osušte druhou handričkou z mikrovlákna, aby ste zabránili pruhom.

Bolo to užitočné (16) Čítaj viac