Manuály pre Tlačiarne

Ďalej sú uvedené všetky značky Tlačiarne, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Moja atramentová kazeta je nová, ale nevytlačí sa, prečo je to tak? Overená

Nové atramentové kazety sú vždy dodávané s nálepkou na tlačovej hlave, ktorá zabráni ich vysušeniu vo vnútri balenia. Odstráňte túto nálepku, aby ste sa uistili, že atrament môže vychádzať z kazety.

Bolo to užitočné (312) Čítaj viac

Chcem vytlačiť niečo celostránkové, ale nech urobím čokoľvek, vždy tam zostane biely okraj. Prečo? Overená

Väčšina tlačiarní nedokáže tlačiť bez okrajov, pretože tlačiareň potrebuje miesto na zadržanie papiera. Z tohto dôvodu bude vždy existovať biely okraj.

Bolo to užitočné (214) Čítaj viac

Čo mám robiť, moja atramentová kazeta vyschla. Overená

K dispozícii sú kazety s tlačovou hlavou a bez nej. Iba kazety s tlačovou hlavou sa môžete odcudziť sami. Vezmite vatový tampón a ponorte ho do vlažnej vody. Opatrne pretrite tlačovú hlavu bez toho, aby bola príliš vlhká. V prípade potreby opakujte.

Bolo to užitočné (146) Čítaj viac

Aký je rozdiel medzi atramentovou a laserovou tlačiarňou? Overená

Najväčším rozdielom medzi týmito dvoma typmi tlačiarní je technológia. Atramentová tlačiareň umiestňuje na papier extrémne malé kvapôčky atramentu. Pretože je atrament tekutý, tlačová hlava môže časom vyschnúť. Aby ste tomu zabránili, je nutná pravidelná tlač. Laserová tlačiareň nanáša na papier toner (čierny alebo farebný prášok). Prášok nemôže vyschnúť, takže je nevyhnutná pravidelná tlač. V priemere tiež laserové tlačiarne pracujú rýchlejšie ako atramentové tlačiarne.

Bolo to užitočné (127) Čítaj viac

Môže každá tlačiareň tlačiť na fotografický papier? Overená

Nie, toto je špeciálna funkcia, ktorú majú niektoré tlačiarne. To čiastočne kvôli hrúbke fotografického papiera.

Bolo to užitočné (98) Čítaj viac

Tlačené dokumenty sú pokrivené, čo mám robiť? Overená

Môže to spôsobiť niekoľko vecí. Papier mohol byť vložený nesprávne. Je možné, že papier nemá správne technické parametre, ktoré by zodpovedali tejto tlačiarni. Môže sa stať, že vybraná veľkosť papiera sa nezhoduje so skutočným papierom. Ak nič z toho problém nevyrieši, kontaktujte výrobcu.

Bolo to užitočné (67) Čítaj viac

Aká je hrúbka papiera? Overená

Hrúbka papiera je uvedená podľa hmotnosti, napríklad 80 gramov papiera. To je hmotnosť papiera na jednom štvorcovom metri. Ťažší papier je bežnejší a pevnejší.

Bolo to užitočné (65) Čítaj viac

Čo znamená DPI? Overená

DPI znamená Dots Per Inch a označuje, aké ostré výtlačky budú. Viac DPI má za následok ostrejšie výtlačky.

Bolo to užitočné (62) Čítaj viac

Akú hrúbku papiera môžem vo svojej tlačiarni najlepšie použiť? Overená

Bežná spotrebiteľská tlačiareň zvyčajne používa 80 gramov papiera. Ďalšie často používané štandardné závažia sú 120 gramov a 160 gramov.

Bolo to užitočné (56) Čítaj viac

Čo znamená SD? Overená

SD znamená Secure Digital. Karty SD sú štandardným pamäťovým médiom pre mnoho digitálnych fotoaparátov.

Bolo to užitočné (49) Čítaj viac