Manuály pre Lupienkové píly

Ďalej sú uvedené všetky značky Lupienkové píly, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Na aké materiály môžem použiť lupienkovú pílu? Overená

Vďaka vymeniteľným čepeliam sa lupienkové píly dajú použiť takmer na všetky materiály. Lupienkové píly sa najčastejšie používajú na pílenie oblúkov a rohov.

Bolo to užitočné (442) Čítaj viac

Musím pri skladačke používať ochranu očí? Overená

Áno. Počas pílenia môžu malé častice vyletovať. Keď zasiahnu oko, môžu spôsobiť trvalé poškodenie očí. Preto je vždy potrebné nosiť ochranu očí.

Bolo to užitočné (217) Čítaj viac

Môžem elektrické náradie skladovať v kôlni alebo garáži? Overená

Všeobecne platí, že elektrické náradie môžete skladovať v kôlni alebo garáži, aj keď tam občas mrzne. Pre životnosť elektrického náradia je však lepšie ho skladovať na suchom mieste bez väčších teplotných výkyvov. V kôlni alebo garáži môžu rozdiely teplôt spôsobiť tvorbu kondenzátu, ktorý môže spôsobiť hrdzu. Náradie, ktoré je napájané batériami, navyše vydrží kratšie a pri veľmi nízkych teplotách sa tak dobre nenabíja. Aby ste si boli istí, ako má byť vaše elektrické náradie uskladnené, vždy si dôkladne prečítajte návod na použitie.

Bolo to užitočné (64) Čítaj viac

Musím pri použití priamočiarej píly nosiť ochranu sluchu? Overená

Áno, mal by si. Aj keď sa množstvo hluku vytváraného priamočiarou pílou môže medzi značkami a modelmi líšiť, dlhodobé vystavenie silnému hluku môže spôsobiť trvalé poškodenie sluchu. Preto je dobré nosiť chrániče sluchu.

Bolo to užitočné (41) Čítaj viac