Manuály pre Rybárske navijaky

Ďalej sú uvedené všetky značky Rybárske navijaky, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ťah môjho rybárskeho navijaka nie je plynulý, čo môžem robiť? Overená

Môže to byť spôsobené podložkou, ktorá nie je správne namazaná, alebo podložkou nasiaknutou olejom. Ak to nebolo urobené správne, namažte práčku. V prípade, že je podložka namočená v oleji, je potrebné ju vymeniť.

Bolo to užitočné (256) Čítaj viac

Ako správne čistiť a udržiavať svoj rybársky navijak? Overená

Aby ste svoj rybársky navijak správne vyčistili a udržiavali, najskôr sa uistite, že ste z cievky odstránili vlasec a všetky nečistoty. Na čistenie tela a rukoväte navijaka použite mäkkú kefku a jemné mydlo. Pre interiér použite malú kefku a mazivo na čistenie a ochranu pohyblivých častí. Nezabudnite tiež skontrolovať, či nie sú uvoľnené alebo opotrebované diely, ktoré môže byť potrebné vymeniť.

Bolo to užitočné (36) Čítaj viac

Ako správne naviniem svoj rybársky navijak? Overená

Aby ste správne namotali svoj rybársky navijak, najprv sa uistite, že je cievka naplnená vhodným množstvom a typom vlasca pre lov, ktorý plánujete vykonávať. Potom prevlečte vlasec cez vodidlá na prúte a priviažte ho k cievke navijaka. Držte prút a navijak pod miernym uhlom a otáčajte rukoväťou, aby ste natiahli uvoľnenú šnúru, zatiaľ čo šnúru súčasne navliekate na cievku. Dbajte na to, aby ste na cievke nechali malé množstvo vlasca, aby ste zabránili jeho zamotaniu alebo prasknutiu.

Bolo to užitočné (34) Čítaj viac

Môžem použiť svoj navijak na rybolov v morskej vode? Overená

Áno, prívlačové navijaky je možné použiť na rybolov v slanej vode, ale je dôležité po každom použití v slanej vode navijak riadne vyčistiť a udržiavať, aby sa zabránilo korózii. Je tiež dôležité používať vlasec špecifický pre slanú vodu, pretože je odolnejší a odolnejší voči poškodeniu soľou a inými prvkami vo vode.

Bolo to užitočné (28) Čítaj viac

Aké sú rôzne typy rybárskych navijakov? Overená

Existuje niekoľko typov rybárskych navijakov, vrátane prívlačových navijakov, baitcastových navijakov, spincastových navijakov a muškárskych navijakov. Prívlačové navijaky sú najobľúbenejším a najuniverzálnejším typom navijakov, ktorý je vhodný pre väčšinu druhov rybolovu. Baitcastingové navijaky sú určené pre skúsenejších rybárov a zvyčajne sa používajú na sladkovodný rybolov. Spincastové navijaky sú hybridom spinningových a baitcastingových navijakov a sú ľahko použiteľné pre začiatočníkov. Muškárske navijaky sa používajú na muškárenie a majú jedinečný dizajn, ktorý umožňuje plynulé a kontrolované uvoľňovanie vlasca.

Bolo to užitočné (28) Čítaj viac