Manuály pre Závesné motory

Ďalej sú uvedené všetky značky Závesné motory, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ako správne udržiavať môj prívesný motor? Overená

Správna údržba prívesného motora zahŕňa pravidelné výmeny oleja a filtrov, kontrolu a výmenu palivového filtra, čistenie alebo výmenu zapaľovacích sviečok a kontrolu hladiny prevodového mazania. Je tiež dôležité udržiavať chladiaci systém čistý, kontrolovať poškodenie vrtule a udržiavať motor v čistote. Špecifické pokyny a odporúčané servisné intervaly nájdete v príručke k motoru.

Bolo to užitočné (42) Čítaj viac

Aký je odporúčaný typ oleja a interval výmeny oleja pre môj prívesný motor? Overená

Odporúčaný typ oleja a interval výmeny pre váš prívesný motor sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho motora. Konkrétne pokyny nájdete v používateľskej príručke alebo na webovej lokalite výrobcu. Vo všeobecnosti platí, že 4-taktné prívesné motory by mali používať lodný špecifický 4-taktný olej a odporúča sa ho meniť každých 100 hodín používania alebo raz ročne, podľa toho, čo nastane skôr. 2-taktné prívesné motory by mali používať olej s hodnotením TC-W3 a odporúča sa ho meniť každých 50 hodín používania alebo každú sezónu.

Bolo to užitočné (35) Čítaj viac

Ako správne zazimovať prívesný motor? Overená

Pre správne zazimovanie vášho prívesného motora by ste mali najskôr pridať stabilizátor paliva do plynovej nádrže a nechať motor niekoľko minút bežať, aby stabilizátor prebehol cez palivový systém. Potom vymeňte olej a olejový filter a skontrolujte hladinu mazania prevodovky. Vypustite spodnú jednotku odstránením vypúšťacej zátky. Nakoniec motor zahmlite mazivom v spreji a zakryte motor, aby ste ho chránili pred poveternostnými vplyvmi.

Bolo to užitočné (26) Čítaj viac

Ako správne uskladniť prívesný motor? Overená

Aby ste svoj prívesný motor správne uskladnili, mali by ste sa najskôr uistiť, že je vyčistený a správne zazimovaný. Potom vyberte vrtuľu a uložte ju na suché miesto. Nakoniec zakryte motor a uložte ho na suchom, chránenom mieste, aby ste predišli poškodeniu poveternostnými vplyvmi. Odporúča sa tiež uložiť ho na stojan motora, aby sa zabránilo hromadeniu oleja na spodnej jednotke.

Bolo to užitočné (25) Čítaj viac