Návody na Kontaktné šošovky

Ďalej sú uvedené všetky značky Kontaktné šošovky, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Aký je rozdiel medzi tvrdými a mäkkými kontaktnými šošovkami? Overená
Existujú staršie a novšie tvrdé šošovky. Staršie šošovky boli vyrobené z PMMA a neprepúšťali správne kyslík. To oči unavovalo a dráždilo. Novšie tvrdé šošovky tento problém už nemajú. Sú menej pohodlné a nákladnejšie ako mäkké šošovky, ale vydržia dlhšie. V súčasnosti sa najviac používajú mäkké šošovky. Sú lacnejšie a pohodlnejšie. Ľahšie sa však tiež znečistia a ich použitie môže byť ťažšie.

Bolo to užitočné (0)
Môžem uchovávať kontaktné šošovky vo vode z vodovodu? Overená
Nie, v žiadnom prípade. Voda z vodovodu môže obsahovať baktérie, ktoré môžu spôsobiť infekcie. Vždy ich preto uchovávajte v špeciálnom roztoku na kontaktné šošovky.

Bolo to užitočné (0)