Manuály pre Autosedačky

Ďalej sú uvedené všetky značky Autosedačky, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Dajú sa autosedačky Isofix umiestniť do automobilov bez Isofixu? Overená

Väčšina dostupných autosedačiek Isofix má okrem špecifického schválenia aj univerzálne schválenie na zaistenie bezpečnostnými pásmi. Vďaka tomu je možné sedadlo zaistiť bezpečnostnými pásmi. Podrobnosti si prečítajte v príručke k autosedačke. Existujú autosedačky Isofix, ktoré nie je možné zaistiť bezpečnostnými pásmi.

Bolo to užitočné (726) Čítaj viac

Ktoré miesto je najbezpečnejšie na montáž autosedačky? Overená

Závisí to čiastočne od daného auta, no vo všeobecnosti je najbezpečnejšia stredná časť zadných sedadiel. Dieťa je tak čo najďalej od bokov auta, vďaka čomu je najlepšie chránené v prípade nehody. Tento postup je však aplikovateľný, len ak je k dispozícii 3-bodový bezpečnostný pás. Ak je v aute len dvojbodový bezpečnostný pás, je bezpečnejšie použiť miesto pri zadnom okne.

Bolo to užitočné (646) Čítaj viac

Môžem použiť automobilové zarážky v lietadle? Overená

Neexistujú žiadne medzinárodné smernice pre používanie automobilových sedadiel v lietadlách. V závislosti od modelu je možné, že autosedačka je na to vhodná. To, či je alebo nie je povolené, závisí od leteckej spoločnosti. Vždy to vopred skontrolujte s leteckou spoločnosťou, aby ste si to overili.

Bolo to užitočné (218) Čítaj viac

Je možné namontovať všetky autosedačky Isofix na všetky vozidlá vybavené systémom Isofix? Overená

Nie, existujú univerzálne a neuniverzálne autosedačky Isofix. Neuniverzálnu autosedačku Isofix je možné používať iba v určených vozidlách. Sedačka je dodávaná so zoznamom modelov automobilov, ktoré sú vhodné na použitie s touto sedačkou. Univerzálnu autosedačku Isofix je možné používať iba vo vozidlách, ktoré sú vybavené Isofixom a úchytným bodom Top Tether.

Bolo to užitočné (170) Čítaj viac

Ako dlho môže byť moje dieťa v autosedačke? Overená

Nenechajte svoje dieťa sedieť v autosedačke dlhšie ako 1,5 až 2 hodiny denne. Mnoho moderných kočíkov ponúka možnosť pripevniť autosedačku na vrch, čo umožňuje rýchlu prepravu vášho dieťaťa. V takom prípade nepresahujte 1,5 až 2 hodiny denne.

Bolo to užitočné (158) Čítaj viac

Čo je to Isofix? Overená

Isofix je medzinárodne štandardizovaný systém pre montáž automobilových sedadiel do automobilov. Vo vozidle sú upevňovacie konzoly Isofix. Tieto konzoly sú umiestnené medzi operadlom a sedadlom zadného sedadla a sú spojené s karosériou automobilu. Autosedačka Isofix je vybavená háčikmi, ktoré sa dajú ľahko pripevniť k montážnym konzolám.

Bolo to užitočné (157) Čítaj viac