Manuály pre Tristar Chladničky

Ďalej sú uvedené všetky modely Tristar Chladničky, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaký model? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Ak chcem, aby bola moja chladnička chladnejšia, mám zvoliť vyššie alebo nižšie nastavenie? Overená

U väčšiny chladničiek platí, že vyššie nastavenie znamená, že stroj bude chladiť tvrdšie. Pri nižšom nastavení bude stroj chladiť menej tvrdo a teplota v chladničke bude vyššia.

Bolo to užitočné (3155) Čítaj viac

Aké je najlepšie nastavenie teploty pre chladničku? Overená

Zo zdravotného hľadiska sú teploty medzi 3 ℃ a 4 ℃ najlepšie. Pri týchto teplotách je obmedzený rast baktérií a plesní.

Bolo to užitočné (1419) Čítaj viac

Môžem zmeniť smer otvárania dverí mojej chladničky? Overená

Áno, takmer všetky stojace chladničky ponúkajú možnosť umiestniť dvere na druhú stranu. Ako to urobiť, nájdete všeobecne v príručke.

Bolo to užitočné (1171) Čítaj viac

Odtokový otvor v mojej chladničke je znečistený / upchatý, ako ho vyčistím? Overená

Existujú špeciálne čistiace zariadenia, ktoré je možné vykonať, ale je tiež možné odstrániť upchatie alebo nečistoty vatovým tampónom. Aby ste udržali odtokový otvor čistý a zabránili zápachu, je vhodné dať do odtoku kvapku chlórového bielidla 4 krát ročne.

Bolo to užitočné (1023) Čítaj viac

Chladnička vydáva bublavé zvuky, je to normálne? Overená

V moderných chladničkách sa používa ekologická chladiaca kvapalina. Počas chladenia sa môže táto látka zmeniť na plyn, čo môže spôsobiť bublanie a/alebo syčanie. Je to úplne normálne.

Bolo to užitočné (803) Čítaj viac

Je normálne, že sa na zadnej stene mojej chladničky tvoria kvapky vody alebo ľadu? Overená

Áno, je to úplne normálny jav. Vlhkosť, ktorá vstupuje do chladničky teplým vzduchom alebo výrobkami, sa usadí na najchladnejšej časti, ktorou je zadná stena. Pretože zadná stena môže dosiahnuť teploty pod bodom mrazu, kvapky z času na čas zamrznú. Keď je chladnička nečinná, kvapky sa topia a odtekajú do odtoku chladničky.

Bolo to užitočné (581) Čítaj viac

Dvere mojej chladničky sa nebudú dobre zatvárať, prečo to tak je? Overená

Dve najbežnejšie príčiny sú to, že chladnička nie je vyrovnaná a že je poškodené tesnenie dverí alebo sú na ňom zvyšky jedla. Uistite sa, že je chladnička v rovine, a skontrolujte tesnenie dverí. Ak je to potrebné, tesnenie vymeňte.

Bolo to užitočné (451) Čítaj viac

Kúpil som si novú chladničku, môžem ju ihneď zapnúť? Overená

Nie, pred zapnutím musí chladnička stáť vo zvislej polohe najmenej 4 hodiny. Je to preto, lebo sa musí chladiaca kvapalina usadiť.

Bolo to užitočné (408) Čítaj viac

Koľko miesta by som mal nechať medzi chladničkou a stenou? Overená

Na zaistenie dobrého vetrania je najlepšie nechať na oboch stranách a zadnej strane chladničky najmenej 5 cm voľného miesta.

Bolo to užitočné (338) Čítaj viac

Ako dlho trvá, kým moja chladnička po zapnutí dosiahne nastavenú teplotu? Overená

Závisí to od veľkosti, veku a modelu chladničky. Môže trvať niekoľko hodín až 24 hodín, kým chladnička dosiahne nastavenú teplotu. Proces je možné urýchliť vložením tovaru, ktorý sa rýchlo kazí, do chladničky. Cítením vzduchu vo vnútri nie je možné správne merať teplotu v chladničke. Najlepším spôsobom, ako zistiť, či chladnička dosiahla nastavenú teplotu, je vložiť do chladničky pohár vody s teplomerom.

Bolo to užitočné (239) Čítaj viac

Môžem do chladničky vložiť teplé jedlo alebo nápoje? Overená

Najlepšie nie. Teplota vo vašej chladničke stúpa, čo negatívne ovplyvňuje ostatné predmety, ktoré sú vo vnútri uložené.

Bolo to užitočné (196) Čítaj viac

V mojej chladničke je kondenzácia, prečo? Overená

Príčin môže byť niekoľko. Môže byť poškodené tesnenie dverí, ktoré dovnútra chladničky prepúšťa vonkajší vzduch. Je tiež možné, že chladnička nie je vyrovnaná, čo bráni správnemu zatvoreniu dverí. Ďalšou príčinou je veľký rozdiel medzi teplotou v chladničke a vonku, keď sú dvere často otvárané.

Bolo to užitočné (189) Čítaj viac

Na gumových tesneniach mojej chladničky je pleseň, čo mám robiť? Overená

Gumené tesnenia sa v skutočnosti nenachádzajú vo vnútri chladničky, a preto sú teplejšie. To umožňuje množenie baktérií a tvorbu plesní. Gumy pravidelne čistite, aby ste tomu zabránili.

Bolo to užitočné (159) Čítaj viac

Čo je R-410A? Overená

R-410A je chladiaci prostriedok, ktorý sa používa v zariadeniach chladiacich až na 0 ° C, ako sú chladničky a klimatizácie. Jedná sa o náhradu starších chladiacich látok a nepoškodzuje ozónovú vrstvu.

Bolo to užitočné (152) Čítaj viac