Manuály pre Mobilné telefóny

Ďalej sú uvedené všetky značky Mobilné telefóny, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Moja SIM karta sa nezmestí na môj mobilný telefón, prečo to tak je? Overená

Existuje niekoľko veľkostí SIM kariet, bežné, mikro a nano. Je možné použiť adaptér alebo nechať SIM kartu zmenšiť.

Bolo to užitočné (1348) Čítaj viac

Môžem mobilný telefón používať, kým sa nabíja? Overená

Áno, mobilný telefón môžete používať, aj keď sa nabíja. Nabíjanie bude v takomto prípade pomalšie.

Bolo to užitočné (1232) Čítaj viac

Čo je to kód PUK? Overená

PUK je skratka pre osobný odblokovací kód a je potrebný na odblokovanie telefónu po trojnásobnom zadaní nesprávneho kódu PIN. Ak kód PUK už nie je k dispozícii, možno ho často požadovať od poskytovateľa.

Bolo to užitočné (641) Čítaj viac

Môj telefón je v dobrom stave, ale keď volám ľuďom, že ma majú problém počuť, prečo to tak je? Overená

Je možné, že sa v mriežke mikrofónu nahromadili nečistoty, ktoré stlmili zvuk. Najlepšie sa to čistí stlačeným vzduchom. Ak máte pochybnosti, dajte to urobiť odborníkom.

Bolo to užitočné (543) Čítaj viac

Je potrebné lítium-iónovú batériu pred ďalším nabitím vybiť? Overená

Nie, nie je to potrebné. U starších batérií to tak bolo. Lítium-iónové batérie je možné po použití nabiť a v prípade potreby ich z nabíjačky zložiť.

Bolo to užitočné (308) Čítaj viac

Keď pripojím svoje zariadenie k nabíjačke, nabíja sa zle alebo vôbec, prečo to tak je? Overená

Je možné, že sa v otvore, kde je pripojená nabíjačka, nahromadili nečistoty, ktoré bránia v správnom kontakte. Najlepšie sa to čistí stlačeným vzduchom. Ak máte pochybnosti, dajte to urobiť odborníkom.

Bolo to užitočné (294) Čítaj viac

Čo znamená IMEI? Overená

IMEI znamená International Mobile Equipment Identity a je (často) jedinečné číslo, ktoré sa používa na identifikáciu mobilných zariadení, ako sú tablety a smartphony, a na ich ochranu pred krádežou.

Bolo to užitočné (272) Čítaj viac

Čo mám robiť, keď pripojím k prístroju slúchadlá, ktoré nepracujú správne. Overená

Je možné, že sa v otvore, kde sú pripojené slúchadlá, nahromadili nečistoty, ktoré bránia v správnom kontakte. Najlepšie sa to čistí stlačeným vzduchom. Ak máte pochybnosti, dajte to urobiť odborníkom.

Bolo to užitočné (239) Čítaj viac

Batéria môjho telefónu sa rýchlo vybíja, keď som vonku, prečo je to tak? Overená

Lítium-iónové batérie nezvládajú nízke teploty. Ak sú vonkajšie teploty blízke mrazu, batéria sa vyčerpá rýchlejšie ako obvykle, a to aj bez použitia telefónu. Keď sa telefón vráti na izbovú teplotu, pravdepodobne bude ukazovať hodnotu batérie blízku tomu, čo bol.

Bolo to užitočné (225) Čítaj viac

Funguje bluetooth cez steny a stropy? Overená

Signál Bluetooth bude fungovať cez steny a strop, pokiaľ nie sú vyrobené z kovu. V závislosti od hrúbky a materiálu steny môže signál stratiť na sile.

Bolo to užitočné (215) Čítaj viac

Čo môžem najlepšie použiť na vyčistenie obrazovky môjho mobilného zariadenia? Overená

Najlepšie je použiť utierku z mikrovlákna, prípadne so špeciálnym čistiacim prostriedkom. Nikdy nepoužívajte kuchynské utierky alebo iné papierové utierky, pretože by to zanechalo škrabance!

Bolo to užitočné (205) Čítaj viac

Aký je najlepší spôsob dlhodobého skladovania lítium-iónovej batérie? Overená

Najlepší spôsob skladovania lítium-iónovej batérie je pri teplote od 5 do 45 stupňov Celzia. Tiež je dobré sa ubezpečiť, že batéria je nabitá na 67% skôr, ako bude uložená.

Bolo to užitočné (199) Čítaj viac

Musím pred použitím ochrany obrazovky vyčistiť obrazovku svojho zariadenia? Overená

Áno, chránič obrazovky sa najlepšie pripevní na mastné a bezprašné povrchy.

Bolo to užitočné (199) Čítaj viac

Za akých podmienok bude moja lítium-iónová batéria optimálne fungovať? Overená

Lítium-iónové batérie fungujú optimálne pri teplote 5 až 45 stupňov Celzia. Pri veľmi chladnom alebo teplom počasí si môžete všimnúť, že batéria sa vybíja rýchlejšie. Nabíjanie sa neodporúča pri teplotách nižších ako 5 alebo vyšších ako 45 stupňov Celzia.

Bolo to užitočné (199) Čítaj viac

Čo znamená VoIP? Overená

VoIP je skratka pre Voice over IP (internetový protokol) a je to technológia, ktorá prenáša reč cez internet alebo iné siete IP.

Bolo to užitočné (198) Čítaj viac