Návody na Alcatel Mobilné telefóny

Ďalej sú uvedené všetky modely Alcatel Mobilné telefóny, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaký model? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Môžem mobilný telefón používať, kým sa nabíja? Overená
Áno, mobilný telefón môžete používať, aj keď sa nabíja. Nabíjanie bude v takomto prípade pomalšie.

Bolo to užitočné (971)
Moja SIM karta sa nezmestí na môj mobilný telefón, prečo to tak je? Overená
Existuje niekoľko veľkostí SIM kariet, bežné, mikro a nano. Je možné použiť adaptér alebo nechať SIM kartu zmenšiť.

Bolo to užitočné (700)
Čo je to kód PUK? Overená
PUK je skratka pre osobný odblokovací kód a je potrebný na odblokovanie telefónu po trojnásobnom zadaní nesprávneho kódu PIN. Ak kód PUK už nie je k dispozícii, možno ho často požadovať od poskytovateľa.

Bolo to užitočné (250)
Môj telefón je v dobrom stave, ale keď volám ľuďom, že ma majú problém počuť, prečo to tak je? Overená
Je možné, že sa v mriežke mikrofónu nahromadili nečistoty, ktoré stlmili zvuk. Najlepšie sa to čistí stlačeným vzduchom. Ak máte pochybnosti, dajte to urobiť odborníkom.

Bolo to užitočné (179)
Je potrebné lítium-iónovú batériu pred ďalším nabitím vybiť? Overená
Nie, nie je to potrebné. U starších batérií to tak bolo. Lítium-iónové batérie je možné po použití nabiť a v prípade potreby ich z nabíjačky zložiť.

Bolo to užitočné (128)
Čo znamená IMEI? Overená
IMEI znamená International Mobile Equipment Identity a je (často) jedinečné číslo, ktoré sa používa na identifikáciu mobilných zariadení, ako sú tablety a smartphony, a na ich ochranu pred krádežou.

Bolo to užitočné (105)
Keď pripojím svoje zariadenie k nabíjačke, nabíja sa zle alebo vôbec, prečo to tak je? Overená
Je možné, že sa v otvore, kde je pripojená nabíjačka, nahromadili nečistoty, ktoré bránia v správnom kontakte. Najlepšie sa to čistí stlačeným vzduchom. Ak máte pochybnosti, dajte to urobiť odborníkom.

Bolo to užitočné (86)
Funguje bluetooth cez steny a stropy? Overená
Signál Bluetooth bude fungovať cez steny a strop, pokiaľ nie sú vyrobené z kovu. V závislosti od hrúbky a materiálu steny môže signál stratiť na sile.

Bolo to užitočné (79)
Čo znamená VoIP? Overená
VoIP je skratka pre Voice over IP (internetový protokol) a je to technológia, ktorá prenáša reč cez internet alebo iné siete IP.

Bolo to užitočné (76)
Aký je najlepší spôsob dlhodobého skladovania lítium-iónovej batérie? Overená
Najlepší spôsob skladovania lítium-iónovej batérie je pri teplote od 5 do 45 stupňov Celzia. Tiež je dobré sa ubezpečiť, že batéria je nabitá na 67% skôr, ako bude uložená.

Bolo to užitočné (69)
Čo môžem najlepšie použiť na vyčistenie obrazovky môjho mobilného zariadenia? Overená
Najlepšie je použiť utierku z mikrovlákna, prípadne so špeciálnym čistiacim prostriedkom. Nikdy nepoužívajte kuchynské utierky alebo iné papierové utierky, pretože by to zanechalo škrabance!

Bolo to užitočné (65)
Za akých podmienok bude moja lítium-iónová batéria optimálne fungovať? Overená
Lítium-iónové batérie fungujú optimálne pri teplote 5 až 45 stupňov Celzia. Pri veľmi chladnom alebo teplom počasí si môžete všimnúť, že batéria sa vybíja rýchlejšie. Nabíjanie sa neodporúča pri teplotách nižších ako 5 alebo vyšších ako 45 stupňov Celzia.

Bolo to užitočné (64)
Musím pred použitím ochrany obrazovky vyčistiť obrazovku svojho zariadenia? Overená
Áno, chránič obrazovky sa najlepšie pripevní na mastné a bezprašné povrchy.

Bolo to užitočné (64)
Batéria môjho telefónu sa rýchlo vybíja, keď som vonku, prečo je to tak? Overená
Lítium-iónové batérie nezvládajú nízke teploty. Ak sú vonkajšie teploty blízke mrazu, batéria sa vyčerpá rýchlejšie ako obvykle, a to aj bez použitia telefónu. Keď sa telefón vráti na izbovú teplotu, pravdepodobne bude ukazovať hodnotu batérie blízku tomu, čo bol.

Bolo to užitočné (64)
Čo mám robiť, keď pripojím k prístroju slúchadlá, ktoré nepracujú správne. Overená
Je možné, že sa v otvore, kde sú pripojené slúchadlá, nahromadili nečistoty, ktoré bránia v správnom kontakte. Najlepšie sa to čistí stlačeným vzduchom. Ak máte pochybnosti, dajte to urobiť odborníkom.

Bolo to užitočné (63)