Manuály pre Crossové trenažéry

Ďalej sú uvedené všetky značky Crossové trenažéry, ktorých návody máme pre vás k dispozícii. Kliknutím na značku zobrazíte zoznam všetkých modelov. V často kladených otázkach v spodnej časti stránky nájdete užitočné tipy týkajúce sa daného výrobku. Chýba na zozname nejaká značka? Dajte nám o tom vedieť.

Je váš výrobok pokazený a nepodarilo sa vám problém odstrániť pomocou pokynov v návode? Prejdite na portál Repair Café, kde nájdete bezplatné servisné služby.

Často kladené otázky

Náš tím podpory vyhľadáva užitočné informácie o výrobkoch a odpovede na často kladené otázky. Ak nájdete v našich často kladených otázkach nejakú nezrovnalosť, dajte nám o tom vedieť pomocou nášho kontaktného formulára.

Aký je rozdiel medzi trenažérom so zotrvačníkom vpredu alebo vzadu? Overená

Crossové trenažéry, ktoré majú vzadu zotrvačník, sú často menšie. Na týchto crossových trenažéroch môžete spravidla robiť aj menšie kroky. Keď je zotrvačník vpredu, je trenažér zväčša väčší a umožňuje vám robiť väčšie kroky.

Bolo to užitočné (247) Čítaj viac

Aké svaly sa cvičia pri používaní crossového trenažéra? Overená

Pri správnom používaní crossového trenažéra precvičíte takmer všetky svaly. Počas tréningu využívate svaly chrbta, ramien, paží, brucha, gluteálu a nôh.

Bolo to užitočné (230) Čítaj viac

Je použitie crossového trenažéra zaťažujúce moje kolená? Overená

Nie. Počas cvičenia zostávajú vaše nohy v pedáloch a robíte plynulé pohyby. To znamená, že na kolená nepôsobí žiadna sila, ako je to napríklad v prípade behu.

Bolo to užitočné (201) Čítaj viac

Koľko pohybu potrebuje priemerný dospelý? Overená

V dospelosti je dobré vykonávať mierne intenzívne cvičenie v celkovej dĺžke aspoň 2,5 hodiny týždenne. Ideálne je to rozložiť na niekoľko dní.

Bolo to užitočné (43) Čítaj viac

Aká je maximálna srdcová frekvencia počas cvičenia? Overená

Vo všeobecnosti môžete merať srdcovú frekvenciu 220 a odpočítať svoj vek. Takže pre osobu vo veku 48 rokov by maximálna srdcová frekvencia bola 220 mínus 48, čo sa rovná 172. Ak si nie ste istý svojím osobným stavom, určite sa poraďte so svojím lekárom.

Bolo to užitočné (23) Čítaj viac